Ostatnie komentarze

tekst alternatywny

Polub nas na Facebook:

Poleć w Google:

Jesteśmy też tu:

Durszlak.pl
Kopytka
Sałatki
Pstrąg pieczony
Makieta kolejowa
Krewetki na ostro
Racuchy
Kluski leniwe
Muszle nadziewane
Kluski śląskie
Domowa wędlina
Hreczniaki
Faworki
Rafaello
Szybkowar przepisy

O wszystkim co ważne choć pozornie niepoważne...
Blog > Komentarze do wpisu

Oszczędzaj prąd nabity w butelkę

Internet zalany jest różnorodnym spamem próbującym wyciągnąć od nas dane osobowe, numery telefonów, emaile by potem korzystać z nich w celach reklamowych lub sprzedawać kolejnym firmom. Krótko mówiąc trzepać przysłowiową kasę na naszej naiwności lub braku roztropności. Jak świat światem jeden drugiego nabija w butelkę czyniąc własne życie bogatszym, choć niekoniecznie lepszym.

Często dostajecie informację od znajomego z FB, że rozdają "ajfony" lub znają świetny sposób na doładowanie telefonu? Nie gniewajcie się na niego. Stał się ofiarą specyficznego spamu. W prywatnej wiadomości poinformuj go o tym bo nawet nie zdaje sobie sprawy, że stał się pionkiem na spamerskiej planszy. Warto też użyć antywirusa do skanowania tablicy na FB. Z tego co pamiętam Norton coś takiego oferuje.

Oczywiście cała afera na waszej tablicy to tylko i wyłącznie nierozważnego znajomego wina. Naiwność lub brak rozwagi nie zwalnia nikogo z odpowiedzialności. W dzisiejszych czasach beznamiętne klikanie, akceptowanie dziwnych zaproszeń lub zgoda na publikowanie w swoim imieniu przez podejrzane aplikacje, to jak otwarcie na oścież drzwi dla oszusta lub złodzieja. Zaprosiłeś? Nie płacz, że wszedł i ukradł.

Niebezpieczeństwa czyhają na naiwnych także w innych miejscach sieci. Często też przekładają się już na realne koszty lub niebezpieczeństwa utraty danych osobowych.

...a wszystko w niewinnie wyglądających reklamach:

jak oszczedzać prąd

Powyższy obrazek to screen znanego portalu informacyjnego. Dla nich wstawienie reklamy z oszustwem to tylko zysk. Nie mają obowiązku kontrolować co promuje reklamodawca, byleby zdjęcie reklamy lub sama reklama nie naruszało przepisów. Tak więc osoba czy firma (w tym przypadku międzynarodowa o czym za chwilę) może bez problemu zastawić pułapkę na potencjalną ofiarę.

"Płacę za prąd 3 razy mniej!"

Ja też chcę płacić mniej więc wchodzę:

jak oszczędzać prąd

Blog... ludzie ufają blogerom czasami bardziej niż poczytnym portalom. To wiedzą wszyscy. Firma pragnąca podzielić się z nami swoją wiedzą w temacie oszczędności prądu też wie. Blogów zachwalających produkt jest więc kilka. Pewno kilkanaście. Na potrzebę wpisu znalazłem sobie jeszcze jeden:

jak oszczędzać prąd

Mamy więc uznanego w środowisku elektromontera 6-tej kategorii (?!) Szóstka jest wysoko więc ufam mu bezgranicznie. Mamy elektryka co w zawodzie całe życie ludziom prąd przynosił - chłop zna się przecież na rzeczy.

Fachowcy opowiedzą nam jak to z pomocą prób, błędów, ciężkich porażeń prądem lub odrobiną magii obudzili się w doskonałym świecie z tajemniczym urządzeniem oszczędzającym za nas prąd. Nazwa piękna i taka amerykańska: ELECTRICITY SAVING BOX ... tylko brać. Na głównej stronie handlującej marzeniami piękny pan z fotoszopa pokazuje nam  obiekt naszych snów. Odliczany na stronie czas promocji, komentarze zachwyconych klientów... same stare tricki wynalezione jeszcze w epoce handlarzy domokrążców.

Powiem szczerze nie wiem jak trzeba być naiwnym by dać się złapać? Próbować to kupić lub chociaż zostawić im numer telefonu. Jednak rozmach firmy wskazuje, że sporo jest w świecie potencjalnych ofiar. Wspomniane wyżej blogi to klony takich samych portali w innych krajach bloku wschodniego:

oszczdzaj_prd_4

...czy trzeba dalej drążyć temat? Myślę, że tyle wystarczy. Nie dajcie się nabijać w butelkę cwaniakom.

PS. specjalnie nie linkowałem do opisywanych stron. Jak się kto uprze to sobie znajdzie. Po co mam oszustom robić klikalność z naszego uczciwego bloga.


sobota, 16 maja 2015, srk76

________________

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

  • Thermomix - nowoczesne gotowanie

    Od jakiegoś czasu używamy w naszej domowej kuchni niemieckiego urządzenia Thermomix firmy Vorverk. Maszyna znana od lat mająca tylu zwolenników ilu przeciwników

  • Wakacyjna kuchnia na wyjeździe

    Tegoroczne wakacje spędziliśmy w polskich pięknych górach. Międzybrodzie Żywieckie to doskonałe miejsce do odpoczynku ale także do smakowania dobrze przygotowan

  • Rodzinny obiad poza domem

    Czasami człowiek ma ochotę zjeść coś "domowego" na mieście. Tak żeby było pięknie podane. Tak żeby było smacznie jak w domu. Tak żeby portfel nie zrobił się zby