Ostatnie komentarze

Reklama

tekst alternatywny

Polub nas na Facebook:

Poleć w Google:

Jesteśmy też tu:

Durszlak.pl
Kopytka
Sałatki
Pstrąg pieczony
Makieta kolejowa
Krewetki na ostro
Racuchy
Kluski leniwe
Muszle nadziewane
Kluski śląskie
Domowa wędlina
Hreczniaki
Faworki
Rafaello
Szybkowar przepisy

O wszystkim co ważne choć pozornie niepoważne...
Blog > Komentarze do wpisu

Akwarium w domu

Dzisiejszy wpis piszę po 11 miesiącach od założenia w domu akwarium. Z akwarystyką mam kontakt od dziecka. Miałem lepsze i gorsze próby prowadzenia zbiornika w domu. Kostka, o której Wam opowiem to chyba najlepszy z nich.

akwarium 30 litrów

...a zaczęło się od ...Lucka. Bojownik wspaniały, którego mój syn dostał od matki chrzestnej. Rybka przywędrował do domu w sporej wielkości słoju. Ludzie trzymają te piękne ryby w różnych dziwnych zbiornikach ale słoik to już przesada więc na szybko trzeba było organizować akwarium. Najpierw małe akrylowe ...ale po kilku tygodniach postanowiłem zakupić porządny zestaw polskiej firmy akwarystycznej Aquael o nazwie ShrimpSet 30l. Zestaw ten zawierał grzałkę, mały filtr i porządnej jakości lampę ledową. ...no i taki zestaw można było uznać za początek akwarystyki w naszym domu. Dla kogoś początkującego mającego ochotę by mieć w domu bojownika i zaszczepić w dzieciach pasję akwarystyczną mogę zestaw polecić. Niewiele już więcej trzeba by mały zbiornik cieszył oko.

akwarium 30 litrów

Nie będę się w tym wpisie skupiał na prowadzeniu akwarium. Jak to robić mówię i pokazuje na moim kanale YouTube gdzie serdecznie zapraszam. Muszę jedynie w tym miejscu zaznaczyć, że utrzymanie w dobrym stanie akwarium w domu nie wymaga cudów, mnóstwa wolnego czasu i dodatkowej linii kredytowej. Naszym akwarium udowadniam, że ładny element dekoracyjny ale i świetne narzędzie edukacji dzieciaków to minimum kosztów przy niewielkim nakładzie pracy.

Koszt prowadzenia 30 litrowego akwarium dwudziestu kilku złotych miesięcznie. W tym około trzech złotych tygodniowo na jedzenie dla ryb i  wodę do podmiany. Prąd konieczny do pracy trzech urządzeń to jakieś 20 złotych miesięcznie. Jednorazowy koszt zakupu i wyposażenia akwarium w żwir, korzeń, rośliny to jakieś 300 złotych. Na akwarium poświęcić trzeba kilka sekund dziennie by uruchomić/zgasić światło i nakarmić dwukrotnie ryby.  Raz w tygodniu musimy wygospodarować godzinkę na tzw serwis. Podmienić należy bowiem około 5 litrów wody, delikatnie odmulić przy tej czynności podłoże, oczyścić szybę z zalegającego na niej pyłu i ewentualnie przerzedzić rozrastające się rośliny. Raz w miesiącu wygospodarować musimy ciut więcej czasu na oczyszczenie filtra, przepłukanie gąbki lub jej wymianę.

To według mnie nie jest wiele, a efekt oceńcie sami:

 akwarium 30 litrów

Aquael ShrimpSet 30l

Aquael ShrimpSet 30l

 

Z czasem akwarium może wypełnić się mniej lub bardziej planowanymi stworzeniami...

 Aquael ShrimpSet 30l

Ślimak zatoczek

 

Aquael ShrimpSet 30l

Danio Margaritatus Galaxy Rasbora - Niebiańskie Danio Perłowe

Aquael ShrimpSet 30l

Ślimak Ampularia

Aquael ShrimpSet 30l

Krewetka Red Cherry

Aquael ShrimpSet 30l

Otosek przyujściowy

 

Aquael ShrimpSet 30l

Stułbia zwana też hydrą

Zachęcam wszystkich rodziców do zaszczepienia w dzieciach pasji akwarystyki. Ma same zalety i praktycznie brak wad. Dzieci uczą się szacunku do przyrody, opieki nad małymi stworzonkami. Wrażenia estetyczne niezapomniane, a i kupa radości w domu jak pojawi się na przykład narybek hodowanych ryb.

 

Aquael ShrimpSet 30l

Narybek Danio Margaritatus

PS. odradzam jedynie zakup akwarium w formie kuli. Jest to najgorsze z możliwych rozwiązań i dla ryb, i dla właściciela akwarium. Nie będę wchodził w szczegóły. Po prostu uwierzcie, że nie warto. Na koniec jeden z filmów na moim kanale gdzie serdecznie zapraszam po bardziej szczegółową wiedzę. Mogę także odpowiadać na Wasze pytania w komentarza tu lub na YouTube. Jak ktoś ma potrzebę niech korzysta  z PW naszej facebookowej strony.

pozdrawiam

 


 

piątek, 27 października 2017, srk76

________________

comments powered by Disqus

Polecane wpisy

  • Wiosna 2017 w sosnowieckim Egzotarium

    Korzystając z pięknej niedzieli ...i chyba pierwszego dnia prawdziwej wiosny w tym roku...wybraliśmy się z wizytą do sosnowieckiego Egzotarium. Miejsce to powst

  • Ogrodzieniec - fotorelacja

    Przysłowie "Cudze chwalicie, swego nie znacie" w przypadku Ogrodzieńca jak i całej Jury krakowsko-częstochowskiej oraz Szlaku Orlich Gniazd sprawdza się doskon

  • Diorama kolejowa - fotostory cz. 1

    O swojej i Dawida fascynacji koleją oraz o powrocie do moich marzeń z dzieciństwa pisałem we wpisie Kolejka PIKO łączy pokolenia . Zanim jednak powstanie porząd