| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Tagi

Ostatnie komentarze

Reklama

tekst alternatywny

Polub nas na Facebook:

Poleć w Google:

Jesteśmy też tu:

Durszlak.pl
Kopytka
Sałatki
Pstrąg pieczony
Makieta kolejowa
Krewetki na ostro
Racuchy
Kluski leniwe
Muszle nadziewane
Kluski śląskie
Domowa wędlina
Hreczniaki
Faworki
Rafaello
Szybkowar przepisy

O wszystkim co ważne choć pozornie niepoważne...

Wpisy z tagiem: Pogoria

niedziela, 18 marca 2012

Pogoria III jeszcze skuta lodem:

Dąbrowskie molo jeszcze puste...

Idę na plażę na plażę !

Sezon na rolki uważamy za otwarty !

...ależ ten piasek czysty ! ...jeszcze...

18:57, srk76 , Strefa rodzinna
Link
niedziela, 12 lutego 2012

Walentynki - pierwsze od z zasadzie dwóch lat porządne wyjście "w miasto" z Anetą. Dawid osiągnął wiek i poziom rozwoju, który pozwala na uruchomienie funkcji "babcia". Teściowa nieświadoma zagrożeń zgodziła się zaopiekować  naszą ukochaną parką dzieciaków. Pociechy zostały odwiezione, a my zacierając ręce na super wieczór ruszyliśmy do dąbrowskiej Galerii. 


Shooping kiedyś budził w mojej osobie skrajnie negatywne emocje ale nauczyłem się wydobywać z tej wydawałoby się nie męskiej rozrywki dość przyjemne emocje :) Coś jest w tym przeszukiwaniu sklepowych półek i wieszaków. Namierzyliśmy kilka ciekawych ciuchów na naszą dorastająca panienkę. Młoda wybrała sobie w Rossmanie mały prezent walentynkowy i nawet nie wiem kiedy zegarek wskazał nam, że czas udać się na salę kinową. Miejsca zarezerwowałem jako pierwszy nauczony doświadczeniem, że małe sale w dąbrowskim Heliosie to idealny przykład na pijaństwo architektów. Co za cymbał ustawił ekran tak wysoko, że widzowie z niższych niż 3 rząd od końca siedzeń opuszczają kino z poważnym zwyrodnieniem górnej części kręgosłupa ? Przypuszczam że w Stanach kino zaliczyło by już kilka sporych odszkodowań. Tam adwokaci wiedzą jak wykorzystywać błędy dużych korporacji.

Tak więc zamówiłem sobie podwójne miejsce na samym końcu sali kinowej aby siebie i żony nie doprowadzić przez 2 godziny z hakiem do sytuacji gdy kołnierz stał by się niezbędny dla ratowania kręgosłupa. Wiemy, że " W ciemności" to mało walentynkowy film ale nie każde walentynki muszą sie kojarzyć z obrzydliwym karmelowym sercem na patyku. Aneta lubi książki i filmy o tamtych trudnych wojennych czasach. Nasz wybór na walentynkowy repertuar był więc prosty.


Agnieszka Holland potrafi wycisnąć z odbiorcy Jej dzieł wszelakie możliwe emocje. Wycisnąć to idealne słowo do tego co czułem ja i Aneta na wczorajszym seansie "W ciemności". Film zgłoszono do nagrody Oskar ale nie przypuszczam by jankesi w ogóle ten film zrozumieli. Kolejny polski film tylko otrze się o nagrodę. Jednak to nie oskar jest gwarantem dobrego oglądania - w tym przypadku talent pani Agnieszki jest najlepszą z możliwych zachęt do obejrzenia " W ciemności". Historia lwowskich Żydów , Polaków i Ukraińców pokazuje idealnie jak wojna zmienia postawy ludzkie. Jak wpływa na międzyludzkie stosunki gdzie dotychczasowi przyjaciele stają się wrogami. Jak złodziej zamienia się w bohatera. Jak zmienia się w człowieku jego postrzeganie rzeczywistości. Wielu komentatorów twierdzi, że film jest antypolski bo pokazuje naszych rodaków od ciemnej strony - to nie prawda. Film pokazuje jak okrucieństwa wojny zamieniają jednych w bestie a innych w anioły.Film wstrząsnął nami. Mimo, że nie był zrobiony z takim rozmachem jak na przykład "Lista Schindlera" czy inne mega-produkcję amerykańskich wielkich reżyserów. Miał w sobie ta tajemnicę i ta tytułowa ciemność która jeszcze długo po projekcji siedziała w nas głęboko. We mnie nadal tkwi stąd pewnie dość poważny ton wpisu. Faktycznie na typowo amerykańskie walentynki film słabo pasował ale na idealny wieczór z moją żoną był jak znalazł :)

Po seansie poszliśmy na kolację gdzie długo rozmawialiśmy o tym co przed chwilą skończyliśmy oglądać. Wieczór zakończyły już w domku zimne drinki z przepysznym sokiem z rubinowych grejpfrutów :)